Beauty Cosmetic Surgeryʼe Hoş Geldiniz | 20 Senelik Tecrübe!
Hakkı İzmirli Klinik
uyluk germe

Uyluk Germe

Uyluk germe ya da bacak germe, uyluğun iç ve dış kısımlarındaki fazla deri ve yağın alınarak uyluğun daha diri görünmesi için yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat çoğunlukla aşırı kilo kaybı sonrası oluşan veya diyet ve egzersize cevap vermeyen üst uylukta biriken aşırı cilt ve yağ dokusunu almak için yapılır. Beraberinde uyluk kontürünü düzeltmek için liposuction da kullanılabilir. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak istiyor ve uygun kilonuzu korumakta kararlı iseniz uyluk germe ameliyatı size yeniden genç gözüken uyluk hatlarına sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Vücudunuza göre daha orantılı hatlara sahip, daha sıkı görünen uyluklara sahip olmak istiyorsanız
  • Obezite cerrahisi geçirmiş iseniz veya uyluklarınızda gevşemeye sebep olan büyük miktarda kilo kaybı yaşadıysanız
  • Sarkık ve gevşek uyluklara sahip olmak artık canınızı sıkıyorsa
  • Uyluklarınızdaki fazlalık giyidiğiniz elbiselerin güzel durmasına engel oluyorsa uyluk germe ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Avantajları  

  • Giysileriniz ve mayo üzerinize daha iyi uyacaktır
  • Vücudunuz daha düzgün ve orantılı görünecektir.
  • Uyluğunuz daha daha sıkı, daha kıvrımlı ve genç görünecektir.

Dezavantajları

  • Mayo veya iç çamaşırı içinde kalan yara izi
  • Pürüz ve tümseklenmeler için ikinci bir işlem gerekebilir.

Ameliyat süreci nasıldır?

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genellikle 2-3 saat sürer. Kasık bölgesine yapılan bir kesi ile bölgedeki gevşemiş olan fazla deri ve yağ uyluk iç yüzü boyunca çıkartılır. İşleme gerek olursa liposuction da eklenebilir. Aynı işlem karşı taraf uyluk için de yapılır. Ameliyat sonrası bir süre morluk, şişlik ve ağrı olabilir. İçerde birikebilecek sıvıları dışarı atmak için güvenlik tedbiri olarak dren dediğimiz plastik küçük tüpler yerleştirilir. Drenler 1-2 gün sonra çekilir. Hasta 1 gece hastanede misafir edilir. İlk 2-3 hafta fazla ayakta kalınmaması ve yürünmemesi istenir. Bir ay boyunca özel bir korse giymesi önerilir. 3-5 hafta sonra şişlikler yok denecek kadar azalır. 3 haftadan sonra araç sürmeye ve yürümeye izin verilir. Koşma ve ağırlık kaldırma gibi daha ağır aktiviteler ise 6-8. haftadan sonra yapılabilir.

Kalıcı iz bırakır mı?

Genel anlamda her cerrahi girişimde olduğu gibi, kasık bölgenizde iç çamaşı içine denk gelen yerde bir iz kalır.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Sağlıklı beslenme, kilo kontrolü ve egzersiz ile uyluk germe ameliyatınızın sonuçları oldukça uzun sürer. En güzel ve sağlıklı sonuçlar için ve  tabiki güvenlik açısından herhangi bir değişiklik farkettiğinizde doktorunuzun önerdiği zamanlarda kontrollere gelmeniz oldukça önemlidir.