Beauty Cosmetic Surgeryʼe Hoş Geldiniz | 20 Senelik Tecrübe!
Hakkı İzmirli Klinik
butt-implants-miami

Popo Protezi

Popo, kadın vücudunun güzelliği ile ilgili en önemli  bölgelerinden biridir. Şekilleri ve boyutları genetik faktörlere bağlı olarak her kadında farklı olabilir. Uzun süredir spor salonlarında squat yaparak istedikleri popo şeklini elde edememiş bir çok kadın vardır. Siz de bunlardan biri iseniz, poponuzdan memnun değilseniz ve daha büyük veya yuvarlak olmasını istiyorsanız,  popo protezi ile popo büyütme ameliyatı sizin için harika bir seçenektir.

Popo protezi için uygun adaylar kimlerdir? 

Aşırı kilo kaybı ve doğal yaşlanma sürecinin çekici olmayan düz bir popoya sebep olması çok yaygındır.  Popo protezleri ise hacim sağlayarak popoyu daha yüksek bir konuma yükseltir. Uzun zamandır sporla istediği popo şeklini elde edememiş, popo büyütme için yeterli yağı olmayan, genel sağlık durumu iyi olan kişiler popo protezi için uygun adaylardır. Popo protezleri esnek ve sağlam silikondan üretilirler ve kalıcı bir sonuç sağlarlar. 

En iyi sonuç için kas içi yerleştirilmelidirler

Popo yanakları arası oluktan iki küçük kesi yapılır. Anatomik boyutlarınıza ve hedeflerinize uygun olarak seçilmiş hacim ve şekildeki protez popo kasınızın içine yerleştirilir.  Yaklaşık 1 ila 2 saat sürer. Operasyon tamamlandıktan sonra 2 adet dren yerleştirilir. Dönme veya yer değiştirme riskini azaltmak için cep protezle aynı boyutta olmalıdır.

Popo protezi şekilleri 

Kullanılan ana popo protezi türleri yuvarlak ve oval protezlerdir. Yuvarlak protezler, kalça yanılsaması verdiği ve kalçayı çok uzun veya dar göstermediği için daha popülerdir. Çoğu hasta, arzu edilen kum saati görüntüsünü  oluşturmak için yuvarlak protezleri tercih eder. Ayrıca oval protezler cebin içinde dönebilir ve şekil bozukluğuna neden olabilir.

Popo protezinin büyüklüğü

Popo büyütme için doğru protez boyutunun seçilmesi ameliyatın sonucu için çok önemlidir. Protez boyutları, daha küçük vücut ölçülerine sahip hastalar için ideal olan 150 cc ile -daha büyük bir profil isteyenler için- 800 cc arasında değişmektedir. Daha küçük protezlerin yerleştirilmesi daha kolaydır ve daha büyük olanlara göre daha az komplikasyon içerir. Ancak çoğu hasta genelde 400 cc'den büyük protez ister. Popo protezleri ile maksimum popo büyütme elde etmek istiyorsanız, bu alanda uzmanlaşmış bir plastik cerrah aramanız gerektiğini unutmayın. En önemli nokta protezin kasla sarılmasıdır.  Aksi takdirde (deri altına yerleştirilen durumlarda) kayabilir, protezin kenarları dışardan ele gelebilir ya da protez ters dönebilir.

suction ve popo protezi 

Liposuction, genel vücut oranlarını daha iyi hale getirmek için popo protezleri ile kombine edilebilir. Karın ve bel bölgesi inceltilir, alınan yağlar kalça ve basenlere aynı anda transfer edilebilir. Bu, Brezilya popo estetiği (BBL) gibi bir yağ transferi işlemine uygun olmayan herkesin kum saati görüntüsüne sahip olmasını mümkün kılar.

İyileşme süreci nasıldır

Hastalara sekiz hafta boyunca rutin egzersizleri bırakmaları talimatı verilir. Sekiz hafta boyunca yüz üstü yatmaları gerekir. Bu nedenle hastalar sadece gerekli adımları atmalı ve zorlayıcı aktivitelerden kaçınmalıdır. Aynı şekilde kas kasılması da kesi yerinin açılması, yara iyileşmesi, enfeksiyon, seroma oluşumu ve sıvı toplanması gibi komplikasyonları artırabilir. Popo protezi ameliyatı, disiplin gerektiren zor bir iyileşmeyi içerir. Sıvı toplanması genellikle hastaların yaşayacağı tek sorundur.

Popo protezi sık sorulan sorular

Popo protezi ameliyatının komplikasyonları nelerdir?

Komplikasyonlar arasında enfeksiyon, sıvı toplanması, kapsüler kontraktür, protezin yanlış yerleştirilmesi ve diğer iyileşme sorunları yer alır. Herhangi bir cerrahi alan enfeksiyonu riskini ortadan kaldırmak için popo protezi ameliyatının steril bir ortamda yapılması çok önemlidir. 

Ameliyattan sonra protezlerin yer değiştirme olasılığı nedir?

Protez  gluteus maksimus kası içine yerleştirildiğinde ve oval protezler yerine yuvarlak protezler kullanıldığında yer değiştirme riski çok düşüktür.

Çok büyük bir değişime ihtiyacım var mı?

Tam olarak değil. Popo protezleri çeşitli boyutlarda gelir, bu nedenle isteğinize uygun doğal bir görünüm sağlamak mümkündür. Ancak daha büyük bir popo tercih ederseniz, cerrahınız sizi değerlendirdikten sonra daha büyük protezler düşünülebilir. Ayrıca popo protezlerini yağ transferi ile kombine ederek istenmeyen yağ alanlarını liposuction ile inceltip daha iyi vücut oranları elde edebilirsiniz.

Protezlerin oturması ne kadar sürer?

Protezlerin  oturması, meme protezlerine benzer şekilde yaklaşık 2-3 ay sürer.

Protezler  yırtılabilir ve sızıntı yapabilir mi?

Katı silikon protezler kullanılır. Bu nedenle, yırtılmaları ve sızmaları olası değildir.

Ne kadar sürede işe dönebilirim?

Ortalama olarak, hastalar ameliyattan sonra bir hafta ila on gün içinde işlerine geri dönerler. Bununla birlikte, herhangi bir komplikasyon ortaya çıkarsa, cerrahınız iyileşmek için ek zaman ayırmanızı tavsiye edecektir.

Nihai sonuçlar ne zaman görülür?

Nihai sonuçlar genellikle ameliyattan birkaç ay sonra görülür. 

İzler kalıcı mıdır?

Cerrah, kesileri mümkün olduğunca az tutmaya ve cildin doğal çizgilerinin altına saklamaya çalışır. İzler zamanla doğal olarak belirginsizleşecektir.