Beauty Cosmetic Surgeryʼe Hoş Geldiniz | 20 Senelik Tecrübe!
Hakkı İzmirli Klinik

Brezilya Popo Estetiği

brezilya popo estetiği

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği olarak da bilinen popo büyütme ameliyatı, popo bölgesini yeniden şekillendirerek hastaya daha şekilli daha dolgun ve daha dik bir popo sağlamak amacıyla yapılan bir işlemdir.

Düzgün ve dolgun bir poponun genellikle kadınlık ve cazibe sembolü olarak görülmesi bu ameliyatı son on yılda dünya çapında giderek daha popüler bir hale getirmiştir.

Bunun için en sık iki yöntem kullanılır;

Birincisi kendi doğal yağ dokunuzu kullanarak büyütme, ikincisi de silikon popo protezi ile büyütmedir. Hangi yöntemin uygulanacağı hasta konsültasyonu esnasında cerrah hastayı değerlendirdikten sonra  karar verilir.  Genellikle yeterli vücut yağ dokusu olanlarda kişinin kendi yağı kullanılarak büyütme yapılır. Ancak kişide yeterli miktarda yağ dokusu yok ise o zaman silikon popo protezi ile büyütme tercih edilir. 

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Vücut hatlarınıza göre küçük bir popoya sahip iseniz ve poponuzun daha dolgun daha dengeli görünmesini istiyorsanız
  • Popo şekliniz çok düz, kare şeklinde ise ve hatları daha belirgin daha genç bir görünüm istiyorsanız
  • Kilo kaybı ve yaşlanma süreci poponuzda sarkma, düzleşme ve gevşemeye sebeb olduysa
  • Giysileriniz veya mayonuz vücudunuzda artık eskisi gibi düzgün durmuyorsa , genel sağlığınız iyi ise ve olumlu bir tutum içinde olup gerçekçi beklentileriniz varsa popo büyütme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Bu ameliyatla birlikte, karın germe, uyluk germe, liposuction veya meme büyütme ameliyatları da kombin olarak yapılabilir.

Ameliyat süreci nasıldır?

Popo büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genellikle 2-3 saat sürer. Silikon protez yöntemi kullanıldıysa ameliyat sonrası içerde birikebilecek sıvıları dışarı atmak için güvenlik tedbiri olarak dren dediğimiz plastik küçük tüpler yerleştirilir.  Drenler 3-5 gün sonra çekilir. Ayrıca yeni popo şeklinin korunması amacıyla 8 hafta özel bir korse giydirilir. Hasta bir gece hastanede misafir edilir. Yorgunluk, hafif ağrı ameliyat sonrası görülebilen ve uygun ilaçlarla büyük ölçüde azaltılabilen durumlardır. Şişlikler azaldıkça 3-6 ay sonra yeni popo şekli daha belirgin hale gelip son şeklini alır.

Yağ enjeksiyonu yöntemi kullanıldıysa, 10-14 gün sonra hasta işine dönebilir. Ancak ameliyat bölgesine baskı olmaması için otururken bir yastık kullanmanız istenir. 8 hafta içinde normal yaşımınıza tamamiyle dönebilirsiniz.

Silikon protez yöntemi kullanıldıysa, 2-3 hafta içinde hasta işine dönebilir. Ancak bu yöntemde de ameliyat bölgesine baskı olmaması için otururken bir yastık kullanmanız istenir. 3. haftanın sonunda bir yastık kullanarak oturmaya ve araba sürmeye izin verilir. 8-10 hafta sonra egzersiz ve fiziksel aktivitelere tamamiyle dönebilirsiniz.

Kalıcı iz bırakır mı?

Kullanılacak yönteme bağlı olarak:

Yağ enjeksiyonu yöntemi

Cilt altından yağ almaya ve vermeye yarayan liposuction kanüllerinin izleri çok küçük olup belirli bir iz bırakmaz.

Silikon protez yöntemi

Sadece popo yanakları arasında kalan  bir iz olur.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Normal şartlar altında popo büyütme ameliyatınızın sonuçları oldukça uzun sürer. Başarılı bir yağ enjekisyonu ile yağ transferi yapıldığında enjekte edilen yağ genellikle hayatınızın geri kalanı boyunca orda kalır. Eğer silikon protez kullanıldıysa herhangi bir geç komplikasyon olmadığı sürece çıkartılmadan senelerce kalabilir.

Popo büyütme ameliyatı her ne kadar popo şeklinizi düzeltmek ve şekilli hale getirmek için yapılsa da yeni şeklini uzun süre koruması amacıyla yaşam tarzınızı değiştirmek, sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak oldukça önemlidir.