Beauty Cosmetic Surgeryʼe Hoş Geldiniz | 20 Senelik Tecrübe!
Hakkı İzmirli Klinik
meme büyütme

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı, doğuştan küçük göğüsleri olan kadınlarda göğüslerin boyutunu arttırmak ya da şeklini değiştirmek amacıyla silikon protez kullanarak yapılan cerrahi bir prosedürdür. Kadınlar genellikle bu ameliyatı, ya geçirilmiş meme cerrahisi sonrası asimetrik olan birbirinden farklı büyüklükteki göğüsleri simetrik olarak dengelemek için ya da vücut oranlarına daha uygun göğüslere sahip olmak amacıyla tercih ederler. Amaç hangisi olursa olsun, meme büyütme ameliyatından kadınların beklediği daha büyük, daha sıkı ve görsel olarak daha tatmin edici göğüslerdir.

Meme Büyütme Maliyetleri
Göğüs büyütme maliyetleri, cerrahın deneyimine ve kesin prosedür türüne göre büyük ölçüde değişebilir. 
Çoğu durumda, meme büyütme ameliyatı masrafları sağlık sigortası tarafından karşılanmaz.
Ameliyat ve anestezi ücretleri, ameliyathane ve hastane masrafları, muayene ve gerekirse revizyon dahil her şey dahil fiyatı daima sorun.

Dr. Hakkı İzmirli ile Konsültasyon
Göğüs büyütme ameliyatı konsültasyonu sırasında aşağıdakiler tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi özgeçmiş, önceden çekilmiş meme ultrasonları ve mamografiler ve ailede meme kanseri öyküsü; kullanılan ilaçlar, alkol, uyuşturucu ve tütün dahil olmak üzere halihazırda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; Beklenen Sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.
Göğüslerin ve çevresindeki derinin boyutu ve şekli ölçülür ve incelenir. Fotoğraflar çekilir ve meme büyütme seçenekleri tartışılır, ardından Dr. Hakki İzmirli uygun bir tedavi önerir. Meme büyütme ameliyatının başarısı için, cerrahın tüm sorularını dürüstçe cevaplamak ve açıklığa kavuşturulması gereken her şeyi açıkça sormak çok önemlidir.

 

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Göğüslerinizin vücudunuza göre küçük olduğuna inanıyorsanız
  • Kalçanıza uygun gelen kıyafetler göğüslerinize fazla bol geliyorsa
  • Çocuk doğurduktan sonra göğüslerinizde küçülme olduysa
  • Kilo kaybı nedeniyle göğüsleriniz küçüldüyse
  • Göğüslerinizden biri diğerine göre daha küçük ise; meme büyütme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Ameliyat süreci nasıldır?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hastanın beklentilerini tam olarak anladıktan sonra hastanın vücut oranlarına uygun olarak kullanılacak protez tipi ve yerleşimi belirlenir.  Ameliyat yaklaşık olarak 1 saat sürer. Cerrahi kesi meme altı, koltuk altı ya da meme başının etrafındaki koyu renkli alan ile cildin birleştiği yerden yapılır.

Yapılan kesiden girilerek meme dokusu altına veya  kas altına protezin yerleştirileceği zarf oluşturulur, protez yerleştirilir ve kendiliğinden eriyen dikişlerle kesi kapatılır.

Cilt kesisi dikildikten ve bantlandıktan sonra göğüsler özel bir bandaj ile sarılır. Hasta bir gece hastanede misafir edilir. Sonrasında göğüslerin şeklini koruması amacıyla birkaç hafta boyunca özel bir sütyen kullandırılır. Yorgunluk, hafif ağrı ameliyat sonrası görülebilen ve uygun ilaçlarla büyük ölçüde azaltılabilen durumlardır. Şişlik, gerginlik 1 ay içinde yavaş yavaş kaybolur.

Meme büyütme ameliyatı, hasta açısından memnuniyet derecesi oldukça yüksek olan bir uygulamadır.

Kalıcı iz bırakır mı?

Her ameliyatta vücutta bir iz kalsa da meme büyütme ameliyatları izlerin genelde enaz olduğu işlemlerdendir. Meme altı oluğunda gizlenen 4-5 cm lik bir iz kalır. Uygun iz bakımı ile bu izler hastayı rahatsız edecek düzeyde olmaz.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Normal şartlar altında, meme büyütme ameliyatının sonuçları uzun ömürlü olur. Doktorunuz ile rutin takip çok önemlidir.

 

Sorumluluk Reddi


Göğüs büyütme, sarkık göğüsleri düzeltmek için değildir, bu sorun için göğüs dikleştirme önerilir. Bu işlem çoğu durumda meme büyütme ile aynı anda yapılabilir. Bazı durumlarda, en iyi sonuç için birden fazla ameliyat gerekir. Göğüs implantlarının sonsuza kadar sürmesi garanti edilmez. İlk meme büyütme ameliyatı veya ameliyatlarından sonra, implantların değiştirilmesi için gelecekte ameliyatlara ihtiyaç duyulabilir.
Meme büyütme ameliyatından sonra zamanla kilo verme, hamilelik, yaşlanma ve yerçekimi nedeniyle memelerin görünümü değişebilir. Bu durumlarda, hastalar genellikle meme dikleştirmeyi veya implantların değiştirilmesini tercih eder.

Meme büyütme Süreci

 

  • Ameliyat süresi: 1 saat
  • Anestezi: Genel
  •  Istanbul'da kalınacak gün sayısı: 5 gün
  • Sosyal ortam süresi: 2 hafta